KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13292060
nr 1329 2060
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Blandteknik, "Nattens skogar". Signerad, daterad 1982. Mixed media akvarell/collage. Motivet: 45x60 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 25 maj 2020
kl 20:59:59
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare